Uwaga! Przypominamy nauczycielom wychowania fizycznego o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską na zawody Szkolnego Związku Sportowego 2016/17
Newsletter
     BulletOśrodek Soprtu i Rekreacji BulletAktualności BulletFINAŁ DOLNOŚLĄSKI

 

Mistrzostwo Dolnego Śląska dla Wałbrzycha! W miniony czwartek hala Wałbrzyskich Mistrzów areną zmagań piątoklasistów z 7 miast w rywalizacji dziewcząt i chłopców w mini siatkówce. U dziewcząt bezkonkunrencyjne okazały się podopieczne Piotra Wierzbickiego, pokonując swoje rywalki. Wyniki oraz mini galeria zdjęć poniżej.

W Hali Wałbrzyskich Mistrzów, która była areną zawodów, "Piątkę" dopingowała 30-osobowa grupa kibiców bogatsza o wypożyczony od Chełmca duży bęben i kilkanaście trąbek.
 
Na rozpoczęcie zawodów podopieczni Piotra Wierzbickiego pokonali PSP nr 5 z Wrocławia 2:1. W kolejnej odsłonie wałbrzyszanki trafiły na rówieśniczki z Janowic Wielkich, z którymi również bez większych problemów wygrały 2:1.
 
- Po tym meczu wiedzieliśmy, że tylko jedne zwycięstwo dzieli nas od mistrzów Dolnego Śląska i już po 20 minutach mogliśmy rozpocząć świętowanie, gdyż moje dziewczęta pokonały drużynę z Jawora 2:0 -, tłumaczył Piotr Wierzbicki.
 
Jak dodał opiekun wałbrzyszanek, za sukcesem reprezentantek szkoły z Podgórza stoi ciężka praca na treningach, ale również wsparcie dyrektor Jadwigi Spery, która zapewniła siatkarkom komfortowe wręcz warunki treningów. Szczęśliwy trener Wierzbicki dziękował także kibicom, koleżankom z pracy za pomoc i współpracę, oraz przedstawicielom Aqua-Zdroju za wzorową organizację finałów Dolnego Śląska.
 
PSP nr 5: Izabela Kledzik, Julia Urbanowicz, Emilia Krzyżańska, Maryna Mleczek, Natalia Ring, Agnieszka Gertz, Wiktoria Bartoszak, Wiktoria Strzępek. Trener: Piotr Wierzbicki
 
MVP turnieju: Izabela Kledzik - PSP nr 5 Wałbrzych
 
Klasyfikacja dziewczyn
1. PSP nr 5 Wałbrzych
2. SP Janowice Wielkie
3. PSP nr 50 Wrocław
4. PSP nr 5 Jawor
 
Klasyfikacja chłopców
1. PSP nr 50 Wrocław
2. PSP nr 8 Lubin
3. PSP nr 4 Świdnica
4. PSP nr 1 Kamienna Góra
 
Łącznie w turniejach chłopców i dziewcząt wzięło udział 64 zawodników. Artbitraż zawodów: Aqua-Zdrój oraz MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.

Ostatnio modyfikowane przez FK

Terminarz imprez
Sponsorzy / Partnerzy
Losowe zdjęcie z galerii