Uwaga! Przypominamy nauczycielom wychowania fizycznego o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską na zawody Szkolnego Związku Sportowego 2016/17
Newsletter
     BulletOśrodek Soprtu i Rekreacji BulletAktualności BulletBasket Śródmieście Mistrzem !!!

 

W minioną niedzielę poznaliśmy Mistrza Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Triumfatorem tegorocznej edycji został Basket Śródmieście pokonując w finale AluFast. Po raz trzeci z rzędu na ostatnim stopniu podiom plasuje się Partners Nieruchomości.  

Niedzielny mecz finałowy to było być albo nie być AluFastu. Od początku spotkanie było mocno fizyczne. Dużo przepychanek podkoszowych, walk na zasłonach – te elementy dominowały na parkiecie. Mimo pełnej mobilizacji ekipy ze Świebodzic to spotkanie układało się od początku po myśli Basketu. Zarysowała się ich lekka przewaga, która utrzymywała się do końca 3 kwarty. W tym monecie przebudził się AluFast. W ostatniej odsłonie to oni dyktowali warunki gry i było prawie pewne, że będzie „game 3”. W końcowych minutach prowadzili nawet 7 punktami jednak błędne decyzje w ataku nie pomogły im utrzymać przewagi. Dzięki tym decyzją Basket zaliczając 2x3pkt Wojdyły i 2+1 Smolenia wrócili do gry. Tym sposobem ekipa Grzegorza Strzelca mogła świętować niewątpliwie triumf jakim jest Mistrzostwo WALK 2017.  

 

AluFast - Basket Śródmieście   61 : 63   0 : 2

 

Podobny przebieg miało drugie spotkanie o 3 miejsce. Kiedy Drink Team witał się z przysłowiową gąską, wygrywając 2 punktami na kilka sekund przed końcem. Wtedy do piłki doszedł Wojtek Piątkowski i równo z syreną końcową umieścił piłkę w siatce trafiając za 3 punkty.   

 

Partners Nieruchomości - Drink Team  47 : 46  2 : 0

 

Podsumowując sezon WALK 2017 był sezonem bardzo wyrównanym a co za tym idzie bardzo ciekawym. Każdy zespół mógł wygrać z każdym co wydarzyło się nie jednokrotnie na parkiecie. Były spotkania różne – od wysokich wygranych po mecze na styku z potrójnymi dogrywkami ! Było dużo gry zespołowej jak i indywidualnej. Do końca nie było wiadomo kto wygra ligę i kto wygra klasyfikację strzelców. Mimo 7 ekip mogliśmy rozegrać 2 rundy sezonu regularnego więc każda z drużyn grania miała zwykle więcej niż normalnie. Cieszymy się, że po raz kolejny pewni ludzie nie zawiedli, mimo kontuzji, wieku czy też pewnych ograniczeń dalej grają w rodzimej „amatorce”.  

 

Klasyfikacja końcowa:

1) Basket Śródmieście 

2) AluFast 

3) Partners Nieruchomości 

4) Drink Team 

5) Labo-Dent 

6) Faurecia

7) Wałbrzych Dla Was 

 

Już wkrótce planowane uroczyste zakończenie WALK 2017. Więcej informacji po Świętach Wielkanocnych. Pozdrawiamy i Życzymy Wesołych Świąt.

Ostatnio modyfikowane przez MB

Terminarz imprez
Sponsorzy / Partnerzy
Losowe zdjęcie z galerii