Uwaga! Przypominamy nauczycielom wychowania fizycznego o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską na zawody Szkolnego Związku Sportowego 2016/17
Newsletter
     BulletOśrodek Soprtu i Rekreacji BulletAktualności BulletCiasno w czołówce

 

Do końca rundy zasadniczej pozostało nam 3 kolejki. Dość powiedzieć, że w czubie tabeli robi się mały tłok co sprawia, że mamy fantastyczny finisz na koniec sezonu regularnego ale … po kolei

Aktualnym liderem w tabeli jest Basket Śródmieście, ubiegłoroczny triumfator WALK. Od początku rozgrywek nie wydawało się, że ta edycja będzie kontynuacją dzieła (Mistrzostwa) z ubiegłego roku. Dwie porażki w otwierających kolejkach oraz wyrównany mecz z borykającymi się problemami kadrowymi AluFastem nie napawały optymizmem w rozkręcającym się sezonie. W myśl hasła „nie lekceważ serca mistrza” - Basket rozkręcił się i od tego momentu kontynuuje zwycięską passę wskakując na fotel lidera. Punkt mniej w tabeli ma Faurecia !? Tak jest Faurecia... po dość chudych latach w tej ekipie świeci słońce i wszystko na to wskazuje, że szybko nie zgaśnie.

Przyjemnie dla oka grająca drużyna, która ma w zasadzie wszystko aby powalczyć o „Misia” WALK 2018. Liderem punktowym tej ekipy jest Mateusz Pilarczyk, na co dzień występujący w 3 ligowym MKS Mazbud Szczawno Zdrój, który daje średnio ponad 14 punktów na mecz. Mądra gra oraz wsparcie na desce pozwala na oddawanie rzutów zza łuku. Drużyna w całej stawce, ma najlepszy wskaźnik procentowo trafionych „trójek” - blisko 35%. Czeka ich jeszcze ważne spotkanie z Basketem Śródmieście, które może okazać się kluczowe w walce o „pole postion”. Trzecie miejsce przypada Partners Nieruchomości, którzy są w wyraźnym kryzysie notując 3 porażki z rzędu. W ostatnim spotkaniu ulegli Konsorcjum grając w zasadzie w pełni składzie. Dołek jest, już nie dominują tak jak w pierwszej rundzie. Przed nimi jeszcze ważny mecz z Basketem Śródmieście, który może się okazać kluczowy w ostatecznym rozrachunku. Ekipą, z takim samym bilansem punktowym co Partners są wyżej wspomniani Nieuchwytni Konsorcjum Serwisowe. Oni także, grają ostatnio nie równo. Jeśli są w okrojonym składzie zdarzają się porażki jak dwie kolejki temu z Drink Teamem, jeśli skład jest pełny ogrywają najlepszych – patrz Partners. Ich największą bronią są rzuty za 3 punkty, średnio oddają jako drużyna 30 prób. Niekwestionowanym liderem w tej klasyfikacji jest kapitan Michał Kierczyński. Do końca rundy maja nieco łatwiejszy terminarz niż czub tabeli. Grają z niżej notowanymi rywalami co może ich wywindować w górę klasyfikacji ogólnej.

 

Przedstawione drużyny to czołówka ligi, do tego grona puka jeszcze Drink Team, który ma szansę na wejście do najlepszych. Labo-Dent już raczej musi pogodzić się z graniem w Play Off z pozycji „Kopciuszka”. Wałbrzych Dla Was oraz AluFast podzielą los 7 i 8 miejsca.

 

Najbliższa kolejka już w niedzielę (25.02.2018):

Hala Wałbrzyskich Mistrzów ul. Wysockiego

 

14:00 Partners Nieruchomości – AluFast

15:00 Labo-Dent – Faurecia

16:00 Drink Team – Basket Śródmieście

17:00 Wałbrzych Dla Was – Nieuchwytni Konsorcjum Serwisowe

 

 

Więcej informacji na www.walk.ligspace.pl

Ostatnio modyfikowane przez MB

Terminarz imprez
Sponsorzy / Partnerzy
Losowe zdjęcie z galerii