Uwaga! Przypominamy nauczycielom wychowania fizycznego o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską na zawody Szkolnego Związku Sportowego 2016/17
Newsletter
     BulletOśrodek Soprtu i Rekreacji BulletAktualności BulletZasadnicza zakończona

 

Sezon zasadniczy w Wałbrzyskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki przeszedł do kart historii. Rozgrywki przebiegły w wyrównanym tonie a pozycje w tabeli zmieniały się z kolejki na kolejkę. Basket Śródmieście wygrywa pierwszy plac, MVP Sezonu Regularnego przypadło Michałowi Kierczyńskiemu a Królem Strzelców został ex-zawodnik Górnika Wałbrzych – Marcin Rzeszowski. Więcej statystyk poniżej oraz zapowiedź play off.  

(1) Basket Śródmieście – (8) AluFast

Runda zasadnicza zasłużenie dla zawodników Basketu Śródmieście. Równa gra oraz ostatnie zwycięstwa nad sąsiadami w tabeli dały im pierwsze miejsce. Ostania wygrana z Faurecia pokazała, iż w nie pełnym składzie dalej są groźni. W pierwszej rundzie są zdecydowanie faworytami a ich rywalem będzie AluFast tak więc na „Dzień Dobry” mamy ubiegłoroczny finał. Siła ognia już nie taka ale świebodziczanie z pewnością tanio skóry nie oddadzą. Zdarzały się niespodzianki kiedy w NBA ósme miejsce ogrywało pierwsze. Wszytko jest możliwe aczkolwiek nasz typ to dwa zwycięstwa Basketu i awans do półfinałów.

(2) Nieuchwytni Konsorcjum Serwisowe – (7) Wałbrzych Dla Was

Nieuchwytni wjechali do WALK z mocnym uderzeniem. Od początku pokazali, że będą liczyć się w stawce o Mistrza WALK. Zdarzały się małe potknięcia ale zdecydowanie podnieśli poziom wałbrzyskich rozgrywek. W dodatku mają w swoim składzie MVP Sezonu Regularnego – lidera i kapitana drużyny – Michała Kierczyńskiego. Ich rywalem będą nieobliczalni WDW, którzy ze świeżo upieczonym Królem Strzelców – Marcinem Rzeszowskim, będą sprawiać nie lada problemy w strefie podkoszowej. Jak do tej pory ich wyniki nie pokazują nic nadzwyczajnego aczkolwiek na fazę Play Off mogą się obudzić. Pojedynek strzelecki Kierczyński vs. Rzeszowski z pewnością będzie ozdobą tej serii. Nasz typ 2 : 1 Nieuchwytni Konsorcjum Serwisowe

(3) Faurecia – (6) Labo-Dent

Faurecia rozkręciła się z biegiem rozgrywek. Ich zgranie, regularność oraz głębia składu dały im możliwość gry do ostatnich kolejek RS nawet o pierwsze miejsce w tabeli. Ten sezon jest zdecydowanie najlepszy dla nich w historii istnienia WALK. W pierwszej rundzie staną w roli faworyta z Labo-Dent'em, którzy zaliczają tendencje spadkową. Brak zgrania daje się we znaki. W sezonie regularnym dwa razy przegrywali z Faurecia jednak niewielką różnicą punktową. Zapowiada się wyrównany pojedynek. Nasz typ 2 : 1 Faurecia.

(4) Partners Nieruchomości – (5) Drink Team

Partnerzy na „własne życzenie” spadli na czwarte miejsce w tabeli. Całą pierwszą rundę oraz kilka meczy drugiej przeszli bez porażki. Spadek zaliczyli od momentu nieszczęsnego walkowera. Od tego czasu przegrywali z niżej notowanymi rywalami w tym z Drink Teamem. Brak Pawała Bielewicza oraz Pawła Hałgasa sprawia, że Partners grają dużo słabiej co może odbić się na grze w PO. Drinkteamowcy szukali formy i ją znaleźli na koniec Regular Season wygrywając kilka ważnych spotkań. Ich największy problem to … zebranie składu na mecz jednak kiedy są w pełnym zestawieniu mogą dać popalić każdej drużynie. Czy będzie niespodzianka ? Nasz typ 2:1 Partners Nieruchomości.

 

Rundę Play Off rozpoczynamy już w najbliższą niedziele 18 marca. Serie odbywać się będą do dwóch wygranych meczy.  

Terminarz spotkań:

Hala Wałbrzyskich Mistrzów 18.03.2018

16:00 Basket Śródmieście - AluFast 

17:00 Partners Nieruchomości - Drink Team

18:00 Nieuchwytni Konsorcjum Serwisowe - Wałbrzych Dla Was 

19:00 Faurecia - Labo-Dent

 

MVP Sezonu Zasadniczego:

Michał Kierczyński - Nieuchwytni Konsorcjum Serwisowe


Statystyki indywidualne:Tabela:

 

Ostatnio modyfikowane przez MB

Terminarz imprez
Sponsorzy / Partnerzy
Losowe zdjęcie z galerii