Uwaga! Przypominamy nauczycielom wychowania fizycznego o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską na zawody Szkolnego Związku Sportowego 2016/17
Newsletter
     BulletOśrodek Soprtu i Rekreacji BulletAktualności BulletWALK Play Off

Pierwsze spotkania w I rundzie Play Off w Wałbrzyskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki za nami. Zgodnie z naszymi przewidywaniami pewnie zwyciężają Partners oraz Pierogowa Chata nad Court BG oraz Faurecia. Po zaciętych pojedynkach wygrywali również Hello Kiti oraz Labo-Dent nad Avengers i Drink Teamem.

I runda playoffs:

(1) Partners Nieruchomości - (8) Court BG 53:36

W pierwszym spotkaniu Play Off „jedynka” podejmowała „ósemkę”. Wynik wskazuje na zdecydowaną przewagę Partnersów jednak rozstrzygnął się on dopiero w czwartej kwarcie. Przez trzy poprzednie spotkanie było wyrównane. Jak pisaliśmy w zapowiedzi „młode koty” z Court BG nie odpuszczały stąd problemy byłych Mistrzów WALK sprzed dwóch lat. Jednak jak to w Play Off w większości spotkań decyduje doświadczenie, którego więcej mają Partners Nieruchomości i to oni zakończyli spotkanie na swoją korzyść. Warto wspomnieć, że „Deweloperzy” grali bez swojego podstawowego środkowego Stawiarza.

Partners prowadzi 1:0

(2) Pierogowa Chata - (7) Faurecia 54:41

To spotkanie zapowiadaliśmy jako bardzo interesujące i takie też było. Naprzeciw siebie stanęły ekipy złożone z wielu zawodników związanych z obecną jak i byłą przygodą z „profesjonalną” koszykówką. Od początku ton rozgrywce nadali gracze Pierogowej Chaty, którzy skutecznie punktowali rywali notując runa 8 – 0. W zasadzie kontrolując spotkanie prowadzenia nie oddali do końca meczu jedynie dając Faurecia zbliżyć się na 4 oczka w drugiej kwarcie. Od tego momentu skutecznie ją powiększali w konsekwencji zwyciężając różnicą 13 punktów. Nie do zatrzymania dla Faurecia pod tablicami był Karwik zbierając 18  piłek w tym aż 10 na atakowanej, które zespół zamieniał na punkty. W całym meczu wygrali „deskę” 48 do 26 co było kluczem do ich wygranej.

W serii: Pierogowa Chata prowadzi 1:0

(3) Hello Kiti - (6) Avengers 51:49

Ahh to był mecz …. Od pierwszego gwizdka wiadomo było że fizyczność, będzie dominowała na parkiecie i tak też było. Pierwsza kwarta wyrównana, drużyny jednak zmagały się ze skutecznością co wskazywał niski wynik po pierwszej ćwiartce. W drugiej kwarcie powoli rysowała się przewaga Avengers, szybkie kontry po łatwych stratach dały się we znaki Hello Kiti i dawały łatwe punkty rywalom. Do tego doszła „walka” z arbitrami co zaowocowało faulami technicznymi dla „różowych”. Kiedy wydawało się że mecz jest już rozstrzygnięty na korzyść Mścicieli straty zaczęli odrabiać przeciwnicy i na ostatnią akcję w spotkaniu przegrywali dwoma oczkami. Po ustawieniu akcji do piłki doszedł Piątkowski i celnym rzutem zza łuku równo z syreną zakończył pojedynek na korzyść swojego zespołu.

W serii: Hello Kiti prowadzi 1:0

(4) Labo-Dent - (5) Drink Team 59:56  po dogrywce

W zeszłym sezonie Labo-Dent nie zasmakował gry w fazie playoffs. W tym roku, dzięki wzmocnieniom, awansował do post season z 4. pozycji. Rywalem "Dentystów" był ubiegłoroczny wicemistrz, czyli Drink Team. Grający bez kontuzjowanego Rafała Pomjana Drink Team zaskoczył rywala szybko wychodząc na kilkunastopunktowe prowadzenie. Sygnał do mozolnego odrabiania strat przez Labo-Dent dała rzecz jasna dwójka Borzemski-Ratajczak. Ten drugi nienajlepiej wszedł w mecz, ale w drugiej połowie był juz nie do zatrzymania (32 pkt w całym meczu). W barwach Drink Teamu ciężar gry na swoje barki wziął Grzegorz Gottschalk (19 pkt). Sam "Pająk" to jednak za mało na rozpędzony duet Labo-Dentu, choć do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W serii: Labo-Dent prowadzi 1:0

MVP kolejki: Bartłomiej Ratajczak - 32 pkt, 8 zb, 3 as