Uwaga! Przypominamy nauczycielom wychowania fizycznego o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską na zawody Szkolnego Związku Sportowego 2016/17
Newsletter
     BulletOśrodek Soprtu i Rekreacji BulletAktualności BulletBędzie trzeci mecz

 

W Wałbrzyskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki emocje w pełni. Basket Śródmieście odkuł się za porażkę w pierwszym meczu z Partners Nieruchomości i będzie mecz numer 3, decydujący o wejściu do Wielkiego Finału. AluFast rozprawił się dość łatwo z Drink Teamem i zagra w o Mistrza WALK 2017 !

W pierwszym półfinale AluFast pokazał, że miejsce w Finale im się należy. Od początku drugiego meczu z Drink Teamem potwierdzili, że są lepszym zespołem, bardziej zbilansowanym i przede wszytkim zgranym. Drink Team bez siły podkoszowej w postaci Damiana Grabki mógł liczyć tylko i wyłącznie na celne "trójki". Rzuty zza łuku były jednak nie trafiały one do siatki. Nie moc strzelecka DT była wodą na młyn dla AluFastu, którzy skrzętnie to wykorzytywali puszczając zabójcze kontry. Przebudzenie Drink Teamu na stało pod koniec 3 kwarty i trwało do połowy 4. Jednak to było za mało na pokonanie ekipy z MVP w składzie. AluFast w Wielkim Finale. 

 

AluFast - Drink Team  54 : 42

Alu: Hałgas 12, Wierzbicki 10, Trzop 9, Dymitraszewski 8, Chaiński 6, Solarewicz 5, Kaczor 4, Waliszewski 0

Drink: Pomjan 26, Idryjan 7, Juszczyk J. 3, Małochleb 3, Gottschalk 2, Kosyl 1

 

Drugi pojedynek to ponowne starcie Basketu Śródmieście z Partners Nieruchomości. Ekipa Przemka Wojdyły po przegranej w pierwszym meczu półfinału musiała stanąć na głowie i wygrać aby przedłużyć szanse na Finał. Od początku narzucili szybkie tempo gry kwitując to celnymi często "wariackimi" trójkami. Kiedy wpada wszytko jest dozwolone. Nic nie zdały się okrzyki z ławki Partners - "zaraz im przestanie wpadać"... wpadało i to z niezłym skutkiem. Moment załamania przyszedł w momencie kontuzji kolana Szymona Kurzepy. Jednak wysokie prowadzenie, które uzyskali na początku meczu nie wpłynęło na końcowy wynik. Na wyróżnienie zasługuje Wojtek Milewski, który niczym Stephen Curry był nie do zatrzymania dla obrony rywali. Stan rywalizacji 1:1. Będzie mecz numer 3 !!

 

Basket Śródmieście - Partners Nieruchomości  62 : 41

Basket: Milewski 26 (4x3), Smoleń 13, Wackowski 11, Kurzepa 7, Wojdyła 3, Strzelec T. 2, Strzelec G. 0

Partners: Karnasiewicz 11, Piątkowski 10, Bujnowski 4, Bielewicz 5, Stawiarz 4, Jerzyk 4, Kmiecik 3, Kurcz 0

 

Już w niedzielę:

Półfinał game 3 !

17:00 Faurecia - Labo-Dent 

18:00 Basket Śródmieście - Partners Nieruchomości 

Ostatnio modyfikowane przez MB

Terminarz imprez
Sponsorzy / Partnerzy
Losowe zdjęcie z galerii