Uwaga! Przypominamy nauczycielom wychowania fizycznego o bezpłatnych przejazdach komunikacją miejską na zawody Szkolnego Związku Sportowego 2016/17
Newsletter
     BulletOśrodek Soprtu i Rekreacji BulletAktualności BulletMilewski Show !!!

Milewski Show !!!

 

Basket Śródmieście jedną nogą od Mistrzostwa WALK 2017. W ostatniej rozgrywce finałowej pokonali w pierwszym pojedynku AluFast. Partners Nieruchomości skazany na 3 miejsce.  

Katem dla AluFastu okazał się Wojtek Milewski, który w całym meczu zanotował 34 punkty na ponad 50% skuteczności zza linii 6,75 cm. Zaliczył również 10 zbiórek co dało mu duble-duble. Jednak gdy oglądamy statystyki to AluFast przegrał spotkanie na własne życzenie. Prosta analiza:

 

Zbiórki – Basket 31 : AluFast 49 (w tym 22 w ataku) !!!

Asysty – Basket 5 : Alufast 9 !!

 

Naprawdę rzadko się zdarza aby zespół, który notuje tak miażdżącą przewagę na desce a zwłaszcza w ataku przegrał mecz. Niemoc podkoszowych w ofensie AluFastu była jednym z głównych czynników świadczących o ich porażce. Idąc dalej tym tropem a nie pastwiąc się nad wysokimi Alu, punkty drugiej szansy były lecz zdecydowanie było ich za mało. Gdy swój 4 faul złapał Dawid Wackowski, obraz gry mógł zmienić się na ich korzyść jednak do przerwy schodzili z 12 punktową stratą do Basketu.

 

Jeśli chodzi o sam mecz to jak zapowiadałem, było w nim masę walki fizycznej nad kunsztem koszykarskim. Skutecznie prezentował się na początku – MVP – Paweł Hałgas. Zdobywał punkty z kontry, z ponowienia, jednym słowem dominował w strefie podkoszowej. W późniejszej fazie meczu jakby opadał z sił przy skutecznej obronie rywali. W pierwszej połowie rządził i dzielił wspomniany Milewski, który 22 punktową zdobycz w pierwszej połowie skwitował buzzer beaterem za 3 punkty. Druga połowa to skuteczny powrót do gry AluFastu. Ich atak skupił się bardziej na rozciąganiu gry niż na tłamszeniu pola 3 sekund. W tym momencie obudzili się obwodowi. Celne trójki Solarewicza, Kaczora i Trzopa dały nadzieję na zwycięstwo w meczu. Sama końcówka to tak zwany coaching time czyli rozpisywanie specjalnych akcji dających szansę na wygraną. W jednej z ostatnich rozgrywek AluFast miał piłkę z boku i nadzieję na dogrywkę. Jednak koszmarne podanie w poprzek boiska przeciął Paweł Smoleń wychodząc sam na sam z koszem oczywiście nie spudłował i dał upragnione zwycięstwo dla Basketu Śródmieście.

 

AluFast jeśli chce doprowadzić do meczu nr 3 musi skutecznie odciąć od gry Milewskiego a w ataku celniej trafiać zza 3 punkty. Mają do tego ludzi więc muszą to przeorganizować. Basket, zaś musi poprosru powtórzyć skuteczną grę. Wackowski musi ograniczyć faule (często po prostu głupie) i to chyba tyle bo w meczu nr jeden wyciągnęli maxa ze swoich możliwości.

 

 

W spotkaniu o 3 plac Partners Nieruchomości ogrywa Drink Team. Ogólnie mecz rozgrywany w ospałym tempie a zwłaszcza pierwsza połowa na niskiej skuteczności. Słabszy dzień miał Rafał Pomjan notując zaledwie 4 punkty, jak na jego możliwości to zdecydowanie za mało aby Drink Team odnosił zwycięstwa. Zatem Partners o krok od kolejnego 3 miejsca. Znając charakter Drink Teamu nie składa on broni i z pewnością powalczy o mecz nr 3. Widzimy się w niedzielę.

 

 

Pojedynki nr 2 już w najbliższą niedzielę.

09.04.2017r. Hala Wałbrzyskich Mistrzów

16:00 Faurecia – Wałbrzych Dla Was

17.00 Drink Team – Partners Nieruchomości

 

18:00 AluFast – Basket Śródmieście  

Ostatnio modyfikowane przez MB

Terminarz imprez
Sponsorzy / Partnerzy
Losowe zdjęcie z galerii